Şuan buradasın
Ana Sayfa > Kültür-Sanat > Beach House’un Yeni Albüm Açıklaması Yeni Bir Şarkı İle Geldi.

Beach House’un Yeni Albüm Açıklaması Yeni Bir Şarkı İle Geldi.

Amerikalı Dream Pop ikilisi Beach House, daha önce albümlerinde yer veremedikleri şarkılardan oluşan B-Side albümlerinin çıkış tarihini açıkladı.

Geçtiğimiz Şubat ayında B-Side albümü hazırlıklarında olduklarını ve bu sene içerisinde yeni bir albüm çıkartacaklarını söyleyen grup, B-Sides and Rarities albümünden ilk şarkıyı dinleyiciler ile buluşturdu. Depression Cherry albümünde olması planlanan ancak daha sonra çıkartılan Chariot isimli şarkı, bugün itibari ile dinleyicilerin huzurunda bulunuyor. Toplamda 14 şarkıdan oluşacak albümde 2 tane hiç yayınlanmamış şarkı yer alıyor.

Beach House sosyal medya üzerinden albüm ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı;

“Twitter üzerinden B-sides and rarities albümü çıkartacağımızı açıkladığımız zaman birisi şöyle bir soru sormuştu; “B-Side Kaydı? Beach House neden B-Side kayıtlarına vakit harcasın ki? Onların A-Sideları zaten B-Side gibi.” Bu tesadüfi kişinin haklı olduğu yerler var. Açık bir şekilde, ticari müzik yapmak hedeflerimiz arasında hiç yer almadı. Yıllar içinde, 6 LP(Albüm) çıkarttık, hiçbir kayıt “En iyi” veya kolayca akılda kalan olmadı, kayıtların herbiri birbirine geçerek bir bütünü oluşturuyordu. Dolayısıyla, bizim B-Side albümümüzün içerisinde ki şarkılar, bizim çok fazla sevemediğimiz şarkılar değil, kayıtlarda yer veremediğimiz şarkılar olarak yer aldı.

Yıllar içeisinde albümsüz çıkardığımız şarkıları fark ettik ve onların ne kadar zor bulunabildiğini gördüğümüz zaman, B-Side albümü yayınlama fikri ortaya çıktı. Bu derleme albüm bizim kayıtlarımızda yer veremediğimiz şarkılardan oluşuyor. Albüm içerisinde toplam 14 şarkı yer alıyor.”

B-Sides and Rarities albümü 30 Haziranda Sub Pop ve Bella Union etiketi ile raflardaki yerini alacak.

B-Sides and Rarities:

01 Chariot (Depression Cherry Unreleased)
02 Baby
03 Equal Mind
04 Used to Be (2008 Single Version)
05 White Moon (iTunes Session Remix)
06 Baseball Diamond (Thank Your Lucky Stars Unreleased)
07 Norway (iTunes Session Remix)
08 Play the Game (Queen Cover)
09 The Arrangement
10 Saturn Song
11 Rain in Numbers
12 I Do Not Care For The Winter Sun
13 10 Mile Stereo (Cough Syrup Remix)
14 Wherever You Go

Beach House’un Keşif yazısını okumak için aşağıdaki bağlantıya gidebilirsiniz.

KeşfetMEK; Beach House

Bilgehan Bilge

 

Top