Şuan buradasın
Ana Sayfa > Manşet > Facebook, Hikayeler Özelliğini ve Direk Mesaj Özelliğini yayınladı.

Facebook, Hikayeler Özelliğini ve Direk Mesaj Özelliğini yayınladı.

Geçtiğimiz aylarda İrlanda’da testlerine başlanan Hikayeler özelliği, 14 Mart sabahı açık beta olarak yayınlandı. Facebook’un satın alamadığı Snapchat’i bitirme projesi olan hikayeler özelliği, birkaç aydır Facebook’un diğer uygulamalarında görülüyordu. Çalışma prensibi olarak Instagram’ın hikayeler özelliği ile hemen hemen aynı olan bu güncelleme, Instagram’da ki hikayelerden birkaç fark bulunduruyor.

 

Neredeyse Snapchat’in aynısını olan Facebook Hikayeler özelliği, Çeşitli lensler ve 9 Filtre içeriyor. Atılan fotoğraf veya videolar 24 saat sonra kayboluyor. İsterseniz fotoğraf veya videoları hikayenize eklemek yerine arkadaşlarınıza da gönderebiliyorsunuz. Instagram’da ki gibi ekranı sola doğru kaydırdığınızda veya sol üstte bulunan kamera simgesine dokunduğunuzda hikayeler ekranına ulaşabiliyorsunuz.

 

Facebook Direk Mesaj

Facebook, Instagram’a da getirdiği Direk mesaj özelliğini Facebook’a da getirdi. Bu özellikte arkadaşlarınıza 24 saat sonra kaybolan özel mesaj, video veya fotoğraf gönderebiliyorsunuz. Instagram’da ki gibi arkadaşınız olmayan birisine Direk mesaj atabilmeniz mümkün olmuyor. Uygulamanın beta sürümünde sağ üstte yer alan uçak simgesinden Direk mesajlara ulaşılabiliniyor. Sağ üste gelen Direk mesajdan dolayı olduğu düşünülen bir diğer hareket ise sağ tarafta bulunan çevrimiçi kişiler ve messenger simgesi şuanda kaldırılmış durumda.

İOS ve Android platformlarına gelen bu iki özellikte şuan için sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor.

 

Bilgehan BİLGE

Top