Şuan buradasın
Ana Sayfa > Kampüs Tv > İstanbulmektup editörlerine RATEM ve Kültür Bakanlığından ödül…

İstanbulmektup editörlerine RATEM ve Kültür Bakanlığından ödül…

RATEM’in Aklıma Bir Fikir Geldi yarışması ödülleri verildi
RATEM’in 9.’sunu Düzenlediği “Aklıma Bir Fikir Geldi” İletişim Fikirleri Yarışması Ödül Töreni 27 Aralık 2017 tarihinde TRT İstanbul Radyosu’nda Gerçekleştirildi.

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından üniversiteler arasında 9’uncusu düzenlenen “Korsanla Mücadele” konulu “Aklıma Bir Fikir Geldi” yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, TRT Radyo Harbiye’de düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Aklıma Bir Fikir Geldi” iletişim fikirleri yarışmasında korsanla mücadele konusunda bu yıl üniversitelerde okuyan bin 156 öğrenci tarafından hazırlanan ve ön elemeden geçen, birbirinden yaratıcı 418 eserin yarıştığını söyledi.

Yarışan eserlerden seçici kurul tarafından belirlenen 9’u derece 5’i mansiyon olmak üzere 14’üne ödüllerini vermek için toplanıldığını belirten Gürsoy, “Meslek birliğimiz 2004’te değişikliklerle kabul edilen 5846 Sayılı Fikir in ve Sanat Eserleri Kanunu ile tanımlanan telife dayalı hak sahipliği konusunda önemli duyarlılıklar yaratmış, kullanılan eserler ile bunlara dayalı oluşan bağlantılı haklar için hak sahiplerinin haklarının korunmasına ve mali hak bedellerinin ödenmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirmiştir. Öte yandan haksız kullanım ve emek hırsızlığı olarak adlandırılacak korsanla mücadele amaçlı proje geliştirerek Telif Hakları Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile bu projeyi dokuz yıldır başarı ile sürdürmektedir.” diye konuştu.

İstanbul mektup editörlerini ve danışmanları Dr. Öğretim Üyesi Ülkü İlgi ELDEM ANAR’ı aldıkları bu büyük ödül için tebrik ediyoruz.

Top