Şuan buradasın
Ana Sayfa > Kültür-Sanat > Keşif; Bogan Via

Keşif; Bogan Via

Synthpop türünde müzikler yapan Bogan Via ile Amerika turuna çıkıyoruz..

Bogan Via, Bret Bender ve Madeleine Miller tarafından Amerika’nın Arizona eyaletine bağlı olan Phoenix şehrinde kuruldu. Grubun ismi Phoenix’te bütün çalıları örtbas eden “Begonvil”(Bougainvillea) çiçeğinden geliyor ayrıca grubun ismi kolay ezberlenebilsin diye kasten yanlış yazılmış.

Müziklerinde Synthpop öğelerini kullanan Bogan Via, ilk albümleri olan Wait Up’ı Flying Blanket Recording etiketi ile 2012 yılında satışa çıkardı. 6 Şarkı’dan oluşan albümde en göze çarpan şarkı daha sonradan kendisi için klipte çekecekleri ”Kanye” olmuştu. Aynı yıl Wait Up Remix adında bir EP’de çıkardılar. Wait Up Remix EP, Wait Up albümü  içerisindeki 6 şarkının çeşitli Djler tarafından remixlenmesi ile oluşmuştu. EP’de 7. şarkı olarak “Gatsby” isimli bir şarkı da yer alıyordu. Bu şarkı, hayranlarına ufak bir süpriz olarak EP’de yer aldı.

3 yıllık bir aranın ardından “Madly” isimli single ile 2015 yılına hızlı giriş yapan grup bir kaç ay sonra “Feelin’ Alright” isminde bir single daha yayınladı. Senin 3. çeyreğinde ise  grubun ikinci EP’i olan Madly yayınlandı. Madly, 3 remix 2 single ve 1 albüm parçası olmak üzere toplam 6 şarkıdan oluşuyor. İlk EP’de yaptıkları süprizi Madly içinde devam ettirdiler. EP içerisinde “Dandelion” isimli ilk kez yayınlanmış bir şarkıda bulunuyor.

2016 yılında gerçek anlamda ilk albümleri Boganvialand’i piyasaya sürdüler. Toplam 14 şarkıdan oluşan albümün içerisindeki 12 şarkının söz ve müziği Bogan Via’ya ait. 2016 eylül ayında Netflix’in dizilerinden biri olan Stranger Things için “Can’t Go Back” isimli bir single ve şarkıya özel bir klip yayınladırlar.

Phoenix’ten dünyaya açılmaya çalışan Bogan Via, Synthpop türünde başarılı öğeler ortaya çıkartıyor.

Top