Şuan buradasın
Ana Sayfa > Editörden > SAĞLIK OLSUN , TESELLİMİZ UEFA …

SAĞLIK OLSUN , TESELLİMİZ UEFA …

Şampiyonlar ligi B grubundaki son maçında Dinamo Kiev deplasmanından galibiyet alıp gruplardan çıkmak isteyen Beşiktaş ‘ ın karşısına İskoç hakem Craig Thompson çıktı.

 Kiev ‘ de maça iyi başlayan Kartal dakika 9 da Biesedin ‘ in golüyle şaşkına döndü. Golden sonra çabuk toparlanan Kartal gol ararken bu sefer sahneye Craig Thompson çıktı ve verdiği kararla maçın önüne geçti.

 29. Dakikada Andreas Beck ‘ e yapılan faulü görmeyip üstüne Dinamo Kiev lehine penaltı ve Beck ‘ e kırmızı kart gösterince işler tersine döndü. Beşiktaş 10 kişi kaldı. 29. Dakikada Yarmolenko ‘ nun penaltıdan bulduğu golle farkı ikiye çıkaran Kiev golden 3 dakika sonra 32’ de farkı üçe çıkardı.

 10 Kişi kalan Beşiktaş bu dakikadan itibaren hiçbir varlık gösteremedi. 45+1 de Gonzalez durumu 4-0 yaptı ve ilk yarı sona erdi. 56. Dakikada ise Aboubakar’ ıda ikinci sarı karttan atan İskoç hakem Beşiktaşı 9 kişi bıraktı. Peşinden 60’ da Sydorchuk ve 77’ de Moraes’ in golleriyle skoru 6-0 yapan Dinamo Kien maçı kazandı ve bu sezon Şampiyonlar Ligindeki ilk galibiyetini aldı.

 Beşiktaş ise hakeminde yardımıyla tarihi bir mağlubiyetle grupta 3. Olarak Şampiyonlar Ligine veda etti. Karakartal artık yoluna Avrupa Liginde devam edecek.

 Dileğimiz İvan Bebek ve Craig Thompson gibi hakemlerle karşılaşmayız.

Yazı: YİĞİT ŞİMŞEK

Top