Şuan buradasın
Ana Sayfa > Manşet > Spotify, Behind The Lyrics Özelliğini Android İçin Yayınladı.

Spotify, Behind The Lyrics Özelliğini Android İçin Yayınladı.

Spotify ve Genius’ın  geçtiğimiz sene  İOS platformunda devreye soktuğu Behind The Lyrics özelliği önceki gün Anroid için de yayınladı.

Behind The Lyrics özelliği ile Spotify’da müzik dinlerken şarkıya dair mini hikayeler okuyabilir, şarkı sözlerine çok rahat erişebilirsiniz. Bir şarkı açtığınızda albüm kapağının arkasında siyah bir kare içerisinde Behind The Lyrics kartı belirecek. Kapağa dokunduğunuzda ise bu siyah kart size görünür hale gelecek, tekrar dokunmanız halinde kaybolacak. Spotify’ın bu özelliğini denemek isteyen kullanıcılar cihazlarına Genius Lyrcis uygulamasını yükleleyerek şarkı sözlerinin ve mini hikayelerin tadını çıkartabilirler.

Amerikalı R&B şarkısıcı Khalid yeni çıkardığı “American Teen” albümünde bu özelliği kullandığını açıkladı. Spotify’a verdiği demeçte, “Sanatçının kayıtları oluştururken ne düşündüğünü başarılı bir şekilde dinleyiciye aktardığını için Behind The Lyrics özelliğini faydalı bululuyorum. Aynı zamanda daha önce düşünmediğin şeyleri düşünmeni sağlıyor. Bir kayıt dinliyorsun ve onu kendine göre yorumluyorsun ama bununla(Behind The Lyrics) beraber sanatçının ne düşündüğünü hissedebiliyorsun.” dedi.

Şuan için popüler şarkılarda görülen özelliğin, önümüzdeki aylarda daha geniş bir kullanıcı profiline ulaşacağı öngörülüyor.

Özelliği denemek için aşağıdaki şarkıları kullanabilirsiniz.

 

Bilgehan Bilge

Top