Şuan buradasın
Ana Sayfa > Manşet > TALİH KUŞU YİNE HAREKET EDİYOR…

TALİH KUŞU YİNE HAREKET EDİYOR…

Yıllardır olduğu gibi talih kuşunun adresi yine değişmiyor. Yaklaşan yeni yıl süreci ile birlikte insanlar İstanbul’un Eminönü semtindeki  ‘Nimet Abla Gişesi’ adresine akın etmeye devam ediyor.

        

            1928 yılında İstanbul ilinin Eminönü semtinde ‘Melek Nimet Özden’ tarafından kurulan ve 1931 yılında sattığı, özel çekiliş olan ‘Yılbaşı Çekilişi’ biletine büyük ikramiye isabet eden Nimet Abla Gişesi, basının bu haberi kamuoyuna duyurması ile beraber günümüzdeki ününe kavuşmuş oldu.

Dönemin önemli mecmualarından, Tasvir ve Efkar Gazetesi’nin ana sayfasından duyurduğu ‘Talih Nimet Abla’dan Doğuyor’ başlıklı haberi ile insanların dikkatini çekmeye başlayan Nimet Abla Gişesi, her geçen gün ününe ün katmaya ve ismini büyütmeye devam ediyor.

Fazla satış, çok isabet

Şans oyunları bayisi olarak ekol olma yolunda ilerleyen Nimet Abla Gişesi her özel çekiliş dönemlerinde insan akınına uğramaya devam ediyor. İnsanların, buraya akın etmesi ve burayı mesken tutmasında bazı önemli etkenlerde yer almıyor değil. Bu etkenlerden en önemlisi ise, 1931 yılından bu yana; 1947-1980-1986-1992-1995-2000-2009-2011 yılları sırasında yapılan büyük ve özel çekilişlerde ikramiyelerin buradan satın alınan biletlere çıkması. Bu noktada, bilgi almak amaçlı sorularımızı yönelttiğimiz işletme çalışanı ise ‘‘Bilet satımının çok fazla sayıda olması nedeniyle büyük ikramiyelerin bu gişeye isabet ettiğini ve böylece gişenin şansını arttırdığını ’’ dile getirerek gişenin ününün, bir anlamda yayılış hikâyesinin özetini ortaya koymuş oldu.

Ünü Yayılmaya Devam Ediyor

İnsanların, yoğun ilgisine maruz kalan ve yaptığı satışlar ile büyük ikramiye çıkartma şansını da yükselten Nimet Abla Gişesi, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında insanların talep yağmuruna uğruyor. Gişenin yurt genelinde ününü yayması ve insanların yoğun ilgisi sonunda yücelen Nimet Abla Gişesi, 2011 yılının son aylarında dış ülke basınında da yer bulmayı başardı. İngiltere‘nin önde gelen gazetelerinden The Guardian Gazetesinde ‘‘Şans Adresi’’ başlıklı bir haber ile yer bulan tarihi gişe, bununla beraber yurt dışında da adından söz ettirdi.

Online Satışlar İlgi Odağında

Teknolojik gelişmelerin yaşanmasıyla beraber, şansın değişmeyen adresi olarak nitelendirilen Nimet Abla Gişesi artık www.nimetabla.com adlı internet sitesinden online işlem olarak satışlara da başlamış durumda. İstanbul şehrine uzak kalan insanların bu şanslı adresten bilet alamamaktan yakınmaları da bu şekilde son bulmuş oldu. Gişe görevlisi internet satışlarının da, gişe satışları kadar bir hayli yüksek olduğunu dile getirdi. Ancak bazı insanlar, buranın uğrunun olduğunu düşünerek, kilometrelerce yolu tüktikten sonra İstanbul’da bulunan gişeyi ziyaret etmektedirler.

1931 yılından bu yana şans ve talih kelimelerini avucunun içerisine alan Nimet Abla Gişesi  her geçen gün arttırdığı ünü ile insanlara umut dağıtmaya devam ediyor.     

Haber-Foto: Oğulcan TELLİ                                                             

Top