Şuan buradasın
Ana Sayfa > Editörden > Yiğit ŞİMŞEK: 13. Hafta mücadelesi Kadıköy’ de bir derbiye(!) sahne olacaktı…

Yiğit ŞİMŞEK: 13. Hafta mücadelesi Kadıköy’ de bir derbiye(!) sahne olacaktı…

Tabi buna derbi diyebilirsek.

Başakşehir ’ in Antalya ile 2-2 berabere kalarak puan kaybetmesini iyi değerlendirmek isteyen iki takım görmek isterdik. Ama tablo şöyle oldu : 1 puan almak için uğraşan bir Beşiktaş ve gol atmak isteyip atamayan bir Fenebahçe. Son yıllarda gördüğüm en zevksiz Fenerbahçe – Beşiktaş derbisiydi ki zaten doğru düzgün bir pozisyon bile zor oldu.

İlk 45 dakika Fenerbahçe orta sahası oyunu domine etti , Üst üste ataklar var Atiba karşılıyor Marcelo-Tosic kesiyor. Hep aynı senaryoyu izledik. Beşiktaş alışkın olduğumuz oyunundan çok uzaktı. Quaresma yok, Cenk yok, Oğuzhan yok …

Şenol Güneş ’ in ikinci yarıda Quaresma ’ nın sarı kartından sonra ikinci sarı ve kırmızı görmemesi için son haftalardaki en etkili oyuncusu Quaresma ’ yı oyundan almasıyla anladım ki beraberlik için oynuyor. Fenerbahçe ise Volkan Şen ve Lens ’ in oyuna girmesiyle daha dikine oynamaya başladı ama yine gol bulamadılar. Beşiktaş son dakikalara yaklaşırken Fenerbahçe kalesinde baskı kurdu. Fakat bu da kısa sürdü. Hakem Hüseyin Göçek ’ e gelirsek. Tosic’ in elle oynamasını yardımcı hakem Mustafa Emre Eyisoy bayrağını kaldırarak gösterirken Hüseyin Göçek taç verdi, devam ettirdi. Sarı kart yok. Devamında Tosic ’ in Lens ’ in kaval kemiğine direk olarak yapmış olduğu hareket , Hüseyin Göçek sarı çıkardı. Ama önceki eli görseydi Beşiktaş 10 kişi kalabilirdi. Daha farklı bir maç izleyebilirdik. Hakemin maçtaki en büyük hatasıydı bu.

Sonuç olarak namağlup serisini devam ettiren Beşiktaş maçtan istediğini aldı. Fenerbahçe ise Kadıköy ’ de yine bir derbide mağlubiyet görmedi ama bu sezon ki puan kayıplarına bir yenisini ekledi.

Maçın Kazananı :  GÖKHAN GÖNÜL…

Top